Jdi na obsah Jdi na menu
 


trio.png

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

PF 2010

Bartolomea31. 12. 2009 20:55

Moji milí!
Máme konec roku 2009
Příznivci Michala Štípy zaznamenali zajímavé skutečnosti.
Michal Štípa má od června tohoto roku stránky svého fanklubu.
Michal Štípa oslavil 30. narozeniny.
Michal Štípa dosáhl nejvyšší mety a byl jmenován prvním sólistou baletu ND v Praze.
Blahopřeji Michale!
V novém roce 2010 přeji Michalu Štípovi lásku v osobním životě, pevné zdraví, role, které by rád tančil.
Nám všem přeji, abychom si mohli mimořádného nadání, daru tance Michala Štípy užívat.
Všem tanečníkům přeji zaslouženou úctu a obdiv za vynaloženou dřinu.
Přeji všem a hlavně Michalu Štípovi, aby si mohli vychutnávat krásu přítomného okamžiku a nemuseli žít v obavách o svou budoucnost.
Zcela konkrétně si přeji,aby se v naší zemi změnilo znění zákona o předčasném důchodu pro tanečníky.
Tak tedy, moji milí, pane Michale Štípo a všichni!
Do Nového roku 2010 a do každého jeho dne všem přeji lásku, která jediná má cenu a začít každé ráno s myšlenkou
ZVÍTĚZIT NEBO ZVÍTĚZIT

Popelka

Jana B.30. 12. 2009 19:49

Ještě jsem zapomněla napsat, že fotky z Popelky jsou překrásné...Úplně mě navnadily na představení, při nejbližší příležitosti se na Popelku přijedu podívat:-)

pozdrav:-)))

Jana B.30. 12. 2009 19:46

Milí fanclubáci, srdečně vás všechny zdravím z Ostravy :-)))

Včera jsem u nás zhlédla naše Labutí jezero. Scéna byla krásná, orchestr byl úžasný, melodie mě povznesly opět k výšinám, zpracování nemělo chybu, tanečníci hezky tančili, ale....
Já už jsem tak zmlsaná naší špičkou, že do dokonalého zážitku mi chyběl právě Michal s Nikolkou:-))) A už se moc těším na 4.2. na Sólo, moc a moc:-)))

A vidět jedno a to samé několikrát za sebou? Pro mě to není žádný problém, kdybych mohla, jezdím do Prahy každý týden:-)))

Zdravím Michala a přeji mu šťastný návrat domů a do nového roku zdraví, sílu, vždy chápající publikum a vzrůstající řadu věrných fanklubáků:-)))

Michal Štípa v Lublani

Bartolomea29. 12. 2009 14:20

Milý Michale,
dnes večer jsem srdcem opět s Vámi v Lublani:)
Jak se Vám včera tančilo?
Vrátíte se do Prahy nebo zůstáváte až do 5.1.2010 v Lublani?

Nové Labutí

Janka29. 12. 2009 0:51

Milá sestro Bartolomeo:)
Věřte mi z celého mého srdce, že naprosto přesně vím, proč jít dvakrát na stejné představení s Michalem. Osobně jsem člověk, který by neváhal jít ani potřetí či po čtvrté. Oblíbený film či oblíbenou skladbu si přeci taky člověk pouští vždy, když potřebuje zahřát na duši a mít důvod se víc usmívat.
Mám dost výhrad k choreografii Johanky, ale půjdu znovu...a je zbytečné říkat proč. Je to krásný příběh, nádherná hudba a Michal jako smrt i anděl stojí za to, aby si ho člověk mohl vychutnat kdykoli.
Mám ráda prostor a energii jeviště, ten pocit, když člověk stojí uvnitř jiného světa, kde mizí hranice mezi jeviště a hlediště, nevnímáte světla, nejste na jevišti, jste jinde. Ten pocit je nezaměnitelný, přináší dokonalé štěstí. Ale díky Michalovi jsem si začala užívat i roli diváka...protože mě dokáže vzít sebou. Žádné jeviště a hlediště, žádná bariéra, jsem součástí příběhu, Michal mě bere sebou a s naprostou srdečnou upřímností i všechny, kdo se v hledišti i na jevišti nechají pohltit. Ten zážitek je krásný a neopakovatelný a pokaždé jiný...nedá se to prožít dvakrát stejně...proto ne..nejdete dvakrát na jedno představení...je to dvakrát jiné a jedinečné představení, které ve vás pokaždé zanechá něco nového, krásného a hlubokého.
Proto mi prosím věřte, že si něříkám vůbec nic. Naprosto to chápu.:)
A krásné je, že se tohle začíná dít nejen u michala...vřele doporučuji divadlo v Chebu..Legenda o křížovém kruhu..příběh, který můžete vidět stokrát..ti lidé v něm vás vtáhnou a jejich nadšení a energie a plné položení do role vás vezme sebou, že skoro cítíte písek mezi zuby na horké cestě podél Eufratu v daleké Arménii:))

nové Labutí jezero v ND

Bartolomea28. 12. 2009 23:15

Ahoj Janko,
novou verzi Labutího jezera jsem viděla hned 13.2.09 a naposledy
5. a 6.10.09.
Máte se opravdu na co těšit.
Jsem upřimně zvědavá na Váš komentář.
Souhlasím s myšlenkou, že fandění je potřeba jako soli.:)
Asi si říkáte, jak můžu jít dvakrát po sobě na stejné představení se stejným obsazením?
Mít možnost a nejít na představení, když Michal Štípa tančí, je jako zavázat si oči, když
den jasně září.:)

Popelka a ostatní foto

Janka28. 12. 2009 20:32

Taky bych moc ráda napsala, jak jsou to krásné fotky s dvěma krásnými lidmi, až srdce poskočí..ale už to napsali všichni ostatní a navíc, je to jako nošení dříví do lesa...je totiž vůbec nějaká fotka, kde by to Michalovi nebo Nikole Márové neslušelo? Kde by nebyli krásní?:)Ale já vím..podpora a chvála jsou věci, které umělci a mistři potřebují ke své práci, aby jim tím diváci dali najevo, jak na ně jejich práce a dřina působí...ale je to pak těžké pro přispivatele webových diskusí:)

Balet žije

Janka28. 12. 2009 20:25

Přeji vám všem krásný večer:)
Michal asi teď někde okouzluje diváky Louskáčkem. Ale věřím, že na něj myslí tolik lidí, že únava z cesty už musí být zákonitě pryč:)
Dneska jsem strávila se svou letitou kamarádkou pět hodin na tanečním sále, vymýšlely choreografie na představení...a zjistila jsem zajímavou věc:) Michal je inspirací nejen pro tanec, ale i pro humor:)Za celou tu dobu padaly hlášky typu: " Tohle nedám, copak jsem Štípa?" " No ale kdybysme tam naběhly na špičkách, to by lidi koukali. Všichni by byli úplně hotový..víš jak..takový to jééé, oni jsou na špičkách."
" NO jasně! Všichni by vzdychli, jéé oni jsou na špičkách...a Michal by v hrůze vykřikl..ježiš, oni jsou na špičkách." (pak to Kamilka vylepšila...na nadšené jéé špičky od lidí a znuděné jééé:( špičky od Michala)...i při vší jeho skromnosti věřím, že by se trochu leknout mohl;)(celé to začalo tím, že kamarádka s nadšením kvitovala, že konečně může úkázat na jevišti to nejlepší, co umí:))..ale zkuste si připadat jako dobrý tanečník, když chodíte na Michala do divadla...inu někdo má, někdo nemá...ale snad se počítá i snaha ;)
A další perlička, tentokrát nikoli z tanečního sálu. KOukala jsem na italskou verzi labutího jezera a přidala si do sbírky nový konec. Bohužel v tomto případě až skoro humorného rázu. První znám z dřívějška, kdy se princ i po urputném boji probouzí na břehu jezera a odetta zůstává zakletou labutí. Druhá verze nás zahřála v sobotu večer(a osobně jí mám nejradši). Nu a třetí je o tom, jak se odetta obětuje za prince skokem do jezera.Ale princ nedokáže být bez ní a skočí za ní. Rudovouse pak ušlapou labutě. Ono to zní skoro tragicky...jenže jak skákající odetta, tak princ vypadají jako superman při rozletu..takže je to vlastně první konec této pohádky, který mě vyloženě rozesmál(ač vlastně není vůbec vtipný). I tak to někdy může v baletu dopadnout:)
Já už se moc těším na květen, kdy snad bude Michal vystupovat v Labutím v ND...Jestli tam bude taky tak hrdinně bojovat a krásně tonout, jsem všemi deseti pro:)
Mějte se všichni krásně, poklidně a bez natažených šlah a svalů:)

fotky z Poleky

cailin.grian28. 12. 2009 14:26

Děkuji také paní Lence a panu Roberto za fotky z Popelky, jsou naprosto úchvatné, doufám, že se mi poštěstí to někdy vidět.
Zdravím Michala do Lublaně a večer budu držet palečky, aby se dařilo.

dnes Louskáček v Lublani

Bartolomea28. 12. 2009 9:19

Dnes večer tančí Michal Štípa Louskáčka v Lublani.
Řekla bych, hurááá na Louskáčka do Lublaně:), ale aspoň duší se přenést smíme a jak se patří fandit.:)

děkuji

Bartolomea28. 12. 2009 9:17

Děkuji paní Lence a panu Roberto za fotky z Popelky.
Jsou skvostné, jeden by se stále kochal.
Děkuji za velmi kvalitní náplast na duši, když teď nemáme Michala Štípu doma.:)

foto - Popelka

Ivana28. 12. 2009 0:38

...foto z Popelky je tak krásné! Oboum to tam moc sluší.

NOVÉ FOTO

admin28. 12. 2009 0:36

Za nové fotografie z Popelky moc děkujeme Lence H. a Robertu L.!

Janka

Ivana28. 12. 2009 0:35

Ahoj Jani!
Super, žes napsala, tvůj komentář tu chyběl! Pobavila jsem se u výrazu "podržlabuť" - to je tak přesné! :)
Také jsem si říkala, že je škoda, že tam toho Princ nemá víc. Ale i na stojícího Siegfrieda je radost pohledět. :)

Janka

Bartolomea27. 12. 2009 13:48

Ahoj Janko,
vítejte na stránkách fanklubu Michala Štípy!
Děkuji za Váš vtipný vstup.:)
Zatím co Michal Štípa už je na cestě do Slovinska, také ještě stále sním s otevřenýma očima
a vidím před sebou nádheru včerejšího představení.
Pěkně si tu pobrukujeme v jedné tónině.:)
Michal Štípa od pouhého postoje, přes herecký výraz, partnerskou harmonii až po sólový projev je Mistr.

Labutí jezero v SOP

Janka27. 12. 2009 12:26

Přeji všem krásné poledne:)
Musím se přiznat, že já z labutího jezera ještě neodešla a sním si ho dál(v neděli se to při válení doma u kamen snad může). Bylo to nádherné, spoustu vzpomínek na to, když se jsem byla malá a ještě si myslela, že bych tu labuť jednou mohla tančit(byla jsem hodně malá a rychle to přešlo:))Stále mi ty melodie prouzdají hlavou, i teď.
A dobře přiznej me si, že Michal s Nikolou Márovou tenhle zážitek povýšili ještě někam dál.
A navíc to dobře dopadlo, princ a Odetta zůstali spolu a jedno oko nezůstalo suché. Já si třeba pamatuju, že Labutí dobře nekončí a princ těžce ostrouhá. Tak jsem moc ráda, že tady je to naopak...šťastný konec jednoho úplně pohladí po duši.
A musím říct, že jsem chvíli čekala, že se princ utopí:) Scénografie byla opravdu krásná..ta voda nakonci obzvlášť, pozadí jezera jako nebe za svítání...prostě pohádka:)
Jen takový malý cynik ve mě si trochu řekl, zvláště ve druhém dějství, že muži v baletu mají party sice velmi náročné, ale v tomto baletu nehojné. Chudák princ je tam víc podržlabuť a ke slovu se pořádně dostane až ve třetím dějství. Což je škoda. Zase pravda, že kdyby to netančil Michal, tak je mi to asi jedno. Ale Michala bych si chtěla vychutnat víc..je krásný a nepřehlednutelný i ve stoji, ale nějak si nemůžu pomoct, při moderně jeho herecký rejstřík vynikne mnohem víc(ale samozřejmě balet není moderna a moderna není balet, to by bylo na delší diskusi), tady zase technika.
Nikola Márová je víla. Je dokonalá ve všech směrech. Její tanec má duši i srdce. To mají s Michale společné..a to není něco, co by měl každý. Jsem ráda, že máme štěstí a můžeme si je užívat právě my.
A děkuji za potkání s Ivankou a sestrou Bartolomeou. Ke intenzivnímu zážitku se tak přidalo setkání s velmi milými osůbkami, které na mě působily obě jako dvě sluníčka a v téhle zimě to rozhodně zahřeje. Je krásné vidět, že se kolem Michala srocují příjemní a srdeční lidé, jejich podpora je o to silnější:)

A co se týče děkovačky ve stoje, ano, je škoda, že někteří nemají takové pochopení a je mi líto, že to musela odnést právě sestra Bartolomea, ale musíme pochopit, že spoustu lidí se na balet a na Michala nekouká našima očima a nemá tolik pochopení pro potřebu vyjádřit naše díky za tu energii, kteří nám tanečníci dávají. A je na nás, abychom to pochopili a měli s těmi ostatními trpělivost. Stejně jako oni s námi, někdy...:)

Bartolomea

Ivana27. 12. 2009 0:08

Ano, paní Bartolomeo, některé věci jsou opravdu nepochopitelné. Tím spíš, že se pak ten člověk tváří v tvář zmůže jen na jakési nejasné pohazování rukama.
Ignorovat a vydržet, pan Štípa a ostatní nám za to stojí! :)

Labutí 26.12. SOP

Ivana27. 12. 2009 0:03

Krása, krása! Výjimečná atmosféra!
Pane Štípo, Vy můžete na jevišti jen stát a přesto je hned jasné, kdo je sólistou! :)

Labutí jezero v SOP 26.12.09

Bartolomea26. 12. 2009 23:31

Milý Michale!
Moji milý!
Dovolte mi, abych taktně upozornila na skutečnost, že tleskat ve stoje na závěr představení je projev úcty.
Vrcholem neúcty je stojojící tleskající diváky tahat za oděv, či jim klepat programem na rameno
a dávat jim najevo, že přes ně není vidět.
Michal Štípa je prvním sólistou baletu ND v Praze a zaslouží si obdiv umělecké i laické veřejnosti a tleskat jemu ve stoje je pro mě veliká čest.

Milý Michale,
pokud se v budoucnu opět najde někdo nevybavený základními informacemi o slušném chování,
ráda to pro Vás snesu.:)

Dnešní představení Labutího jezera v SOP bylo mimořádně vydařené, skvělá atmosféra.
Děkuji celému souboru baletu v SOP.

Vrcholné poděkování patří, Michale, Vám a paní Márové.
Vaše pohyby byly dokonalé, absolutně čisté a vyjímečná souhra v partnerském projevu zasáhla srdce.Děkuji!

Milý Michale,
přeji Vám šťastnou cestu do Slovinska, ať se Vám daří a už abyste byl zase doma.:)
Bartolomea

PS: Zdravím Janku a Annu, které jsem v SOP potkala.:)

:))

Bartolomea26. 12. 2009 11:44

Vážení, dnes se jde na Labutí jezero do SOP.:)