Jdi na obsah Jdi na menu
 


trio.png

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

všechno dobré pro Michala Štípu:)

Bartolomea2. 2. 2010 23:01

Milý Michale!
Právě mě napadlo, že vlastně můžeme a můžete chtít všechno.:)
Pokud se obracíme na Boha s prosbou - chci všechno, co je pro mě dobré - pak jistě všechno dostaneme.:)

když je ruka Páně otevřená

Bartolomea2. 2. 2010 22:52

Milý Michale,
máte pravdu, nemůžeme mít všechno.Je to moudré smýšlení.
Dává srdci pokoj.
Bůh Vás velmi obdaroval, krásnou duší, krásným tělem, darem tance.
Bůh Vás miluje.
Když je ruka Páne otevřená, proč říkat:"NE"
To nebudeme dělat.:)
Přeji Vám, Michale, vydatný spánek a těším se zítra i ve čtvrtek.
B:)

:(((

m.s.2. 2. 2010 22:40

myslim ze barci ne aspon ne v tomhle zivote :(
jak uz jsem psal nemuzeme mit vsechno

:((((((

m.s.2. 2. 2010 22:22

dobry vecer ,moc vam dekuji za vsechny prispevky:) jsem rad, ze na me tak myslite a take dekuji moc za vase darky a kvetiny co dostavam udelaji vzdy moc velkou radost .
dnes mam nejakou smutnou:(posledni dobou je toho nejak moc nebo uz asi nezvladam vse jako driv ....
dnes po zkousce jsem prisel domu dal si vanu k tomu lambrusco k tomu si poustim koncert celin dion ....tak to na me nejak padlo....koukam ze uz jsem skoro vypil flasku :)
to je vtipne ted mi zrovna napsala barca :))
barci diky moc ze se za me tak modlite a myslite na me
kdyby to na svete bylo vsechno jednodusi:(
clovek nemuze mit vsechno
a kdyz ma tak jen chvili a pak stejne prijde nejake to vykoupeni.......
ch jo:(
no nic uz dost povidani
zitra a pozitri se na vas budu moc tesit
peknej vecer
vas michal

povzbuzení

Bartolomea2. 2. 2010 14:01

Milý Michale!:)
Právě byla zaznamenána 10 000. návštěva na stránkách Vašeho fanklubu.
Ať Vás to povzbudí v bezprostřední, vyčerpávající přípravě na Sólo pro tři.
Těším se.
B:)

Sylphida 31.1.

Ivana1. 2. 2010 20:02

Sylphida byla skvělá!
Líbila se mi víc než minule. Nevím, zda to bylo místem ve 2. řadě, odkud je James vzdálen cca 5m :))), ale bylo to super! Konec mě tentokrát dohnal skoro k slzám, možná to bylo právě tou blízkostí tanečníků, kteří jsou zároveň skvělými herci. Takhle zblízka vynikly jemné nuance jejich mimiky - tentokrát jsem si třeba všimla více než kdy jindy pestrosti Michalovy výrazové škály - ještě nikdy jsem ho třeba neviděla "napučeného" - když ho Sylphida škádlí... To bylo kouzelné...
Nesmím zapomenout zmínit, že se mi taky moc líbila Ivanna Illyenko jako snová jemná pohádková Sylphida. Krása!
A ještě mě také uchvátily sbory - á la tradiční skotské tance - myslím, že je to ke konci I. jednání. Ale ty mě svou živostí a sehraností uchvátily už minule. Zajímalo by mě, jak se právě tato sborová část Michalovi tančí...
Také jsem si uvědomila, že ty "pohádky" vlastně odrážejí skutečný život - chlapovi nestačí, co má doma - hodnou obětavou holku, ale pořád myslí na jinou, která se mu zdá zajímavější, protože ji vnímá jako nedosažitelnou...Ach jo...:)))

Napoli mě tentokrát celkem oslovilo, až mě to i překvapilo. Protože minule jsem z toho měla pocity poněkud smíšené... Jen škoda, že mládenec v modrých kalhotech nebyl Michal, ale to už bychom asi chtěli moc a hlavně takto je zážitek z první části večera ještě silnější...
No ale stejně mi nejde do hlavy, proč se zrovna tyto dvě choreografie uvádějí spolu...No, Janko, nechci teda nic říkat, ale když už jsi to nakousla, tak mi to přece jen nedá...:) Já jsem někde slyšela, že Skotové pod kiltem nemají nic. Teda, nevím, co je na tom pravdy. Tak to jen pro upřesnění.

Jo a Japonečka je Aya Watanabe.:)

Večer zasněných tváří II...

Janka1. 2. 2010 1:12

Pravda, příběh je trochu temnějšího ražení... Ale až na konci..do té doby je to sluníčkové a veselé a hravé...ale dovedlo mě k to několika úvahám..to sakra pohádkovým hrdinům nikdy jako dětem nevyprávěl pohádky? No ne, vážně...koupili byste si šátek od čarodějnice, která vám vyvěštila nedobrou budoucnost a ještě vás proklela? Na začátku ji James intuitivně správně odhadne a chce ji vyhnat...a pak najednou jeho vnitřní hlas fatálně zaspí a hle...mrtvá víla, mrtvý James a čarodějnice může jít bouchnout šampus. Ale umřel tak krásně...ach...pukání srdce může být tak neuvěřitelně dojemné a srdceryvné(pro něj doslova) a intenzivní...ještě že to šlo tak rychle ráz na ráz, jinak by to pro diváka bylo intenzivně slzopudné.
Jednou jsem někde četla, že krásným mužům sluší utrpení. Je to trochu kruté, ale po dnešku musím souhlasit:) Jen toho musí být tak akorát a ani o slzu víc...a kdyby to pak třeba i končilo dobře...taky by nebylo marné:)

Nejen Ivanka mě strašila Napoli, ale mile mě překvapilo, jak zábavné, veselé, barevné a rozesmáté to pro mě bylo. A pořád si trvám na tom, že Karel Audy přes veškeré výhrady je sympaťák a tanec mu jde od srdce:) A konečně jsem viděla i Terezku:)))(Posílám pozdrav:))

Ale aby si přeci jen trochu rejpla. V Sylfidě mě trochu zarazily některé sboristky víly, které právě v kontrastu s intenzivnějšími kolegyněmi tak trochu zapomínaly na výraz. Když se jedna víla nádherně usmívá a druhé se ani netváří a jen cvičí, je to strašlivý rozdíl.

Máte naprostou pravdu, sestro Bartolomeo:) Michalovy piruety jsou skvostné...a konečně nám pomohly objasnit otázku, co nosí skoti pod kiltem:)))(Moc se omlouvám, ale tohle jsem si nemohla odpustit. Ano, trochu se za to stydím, ale v tu chvíli mi to přišlo jako docela vtipná situace..odpusťte, jsem jen slabá žena:)))
Sliby se mají plnit nejen o Vánocích, a já slibila sestře Bartolomee, že napíšu co nejdřív...ale čas je příliš pozdní a já se bojím, že bych mohla začít psát ještě větší podivnosti:)
Proto všem vám přeji krásnou dobrou noc, protančené sny a slunečnou realitu všedního dne:)
A ve čtvrtek na viděnou:)))

Večer zasněných tváří..

Janka1. 2. 2010 1:10

Zdravím všechny:)
Chtěla jsem udělat sestře Bartolomee radost a napsat první, ale bohužel:)
Za to ale mám tolik věcí na sdrci...až je mi to skoro líto..ale když už dneska tak krásně chumelí...takže...Milé děti:

Milý Michale:)
Moc, moc, moc děkuju, děkuju, děkuju, děkuju, děkuju, děkuju...Ani nevíš, jak moc jsem dnes přesně tohle potřebovala vidět (přesněji tebe tančit). Všechny starosti a problémy ve vteřině prchly v čiré hrůze a vhly se z útesů všednosti jak lumíci do moře. Jsem zase tak krásně začarovaná:) Než se zase dostaví tvrdá pěst reality, zůstane mi na tváři ten infantilně nablbý úsměv dívčiny, která právě dostala svou první pusu...tak jako vždy, když odcházím z tvých představeních. A když si přestavím, že ve čtvrtek další dávka...budu jak infantilní sluníčko celý týden..prostě paráda:)

Sestro Bartolomeo, Ivanko a Wando:) Děkuju za úžasnou, vtipnou a maximálně pozitivně naladěnou společnost. A za tu druhou řadu...z dálky taky dobrý...ale ze druhé řády, dámy a pánové..ze druhé řady...chápete, že:))))

A teď se naprosto nutně musím rozplynout nad Sylfidou a Napoli. Balet 19. století mě úplně uchvátil. Používá mnohem více gest a mimiky, díky tomu je často komunikace mezi postavami mnohem srozumitelnější a živější(přiznám se, že mi to chvílemi připomínalo Bharata Natyam((indický klasický chrámový tanec)) A vůbec tam bylo tolik krásných variací. A co mě vůbec nadchlo, že krom nádherných ženských partů(Ivana Illyenko byla skutečně víla, tak křehká i hravá...éterická, ale tak plná života...a debutující japonečka(bohužel jsem zapoměla jméno)..taky se mi zaryla do paměti...ale hlavně ty mužské party...žádné podržlabutě(či jiné podrž....doplňte dle potřeby)ale opravdu krásné, kde třeba může opravdu vyniknout, jak má Michal hezké nohy ;))(opravdu to zní tak divně, jak jsem to napsala?:))..chtěla jsem samozřejmě napsat šikovné nohy:))))
V každém případě se mi celá choreografie velmi líbila, osobně mi byla bližší než současný podoba klasického tance(nechci kecat, ale myslím, že česká škola dost vychází z té ruské...když tak mě opravte:))Přišla mi uvolněnější v gestech i projevu a dávala více prostoru mužům:) A vůbec to bylo takové povznášející a lehké a půvabné.

....

naprosto úžasné piruety

Bartolomea31. 1. 2010 22:56

Moji milí,
dnes jsem si předsevzala, že počkám na vaše komentáře.
Zklamu Vás, musím napsat.
Probrali jsme všechno, neboť se dnes sešlo poměrně hodně členů fanklubu Michala Štípy v hledišti s Terezkou na jevišti.
Představení se nám jevilo naprosto vydařené.
Atmosféra skvělá.
Napoli nám spravila náladu po vítězství zla v La Sylphide.
Tak a teď k panu Štípovi.:)
Jasně vyčníval po všech stránkách.
Ovšem Vaše piruety, pane Michale Štípo, Vaše piruety, byly ÚŽASNÉ.
Děkuji!
B:)

život je krásný

hela k.30. 1. 2010 11:48

předčasný důchod je výborná věc a daké takové krásné zadostiučinění za perfektně odvedenou celoživotní práci - mějte se krásně

předčasný důchod tanečníků

Bartolomea29. 1. 2010 19:46

Moji milí,
uvádím odkaz na komentář klm.007 http://www.forum.lide.cz/forum.fcgi?akce=forum_data&auth=&forum_ID=1315.
Positivní je, že se o myšlence předčasného důchodu tanečníků v ČR mluví.:)

nominace na Thalii

Bartolomea, 27. 01. 2010 11:5028. 1. 2010 11:11

Dobrý den, Michale.:)
Četla jsem nominace na Thalii a jsem překvapená. Čekala jsem už loni, že budete za prince v novém Labutím jezeře nominován a žasnu, že se tak nestalo ani letos.:( Ostatní dvě alternace jen podtrhly Vaši jedinečnost a to není žádná lichotka, jen suché konstatování. Mějte se pěkně. B:)

hudba

Ivana26. 1. 2010 21:41

...Carmen je mocná, v hlavě mi pořád zní její melodie...:)

Sólo pro tři

Bartolomea26. 1. 2010 7:42

Moji milí!
Blíží se nám Sólo a musím Vám sdělit velmi příjemnou zkušenost ze včerejška.
Neztrácejte naději, zkoušejte se ptát, vracejí se rezervace. Na internetu najdete vyprodáno, ale v pokladně ND či na obchodním oddělení Vás obštatní zprávou, že si ještě můžete koupit lístky.:)
Tak jen směle na Sólo.
Vlastně by mě zajímal důvod, proč nejoblíbenější představení ND z loňské sezóny, bylo letos předvedeno jen v září a v únoru?
Škoda.
Třeba se názory změní a tak Vám všem přeji hezký den a hodně štěstí v každém ohledu.

Janka

Bartolomea25. 1. 2010 9:55

Ahoj Janko,
máte velmi zajímavé komentáře:)...teď ještě, aby se jimi pokochaly také oči Michala Štípy:))

Těžký život tanečníků...

Janka25. 1. 2010 0:10

Přeji krásný večer všem:)
Status tohoto víkendu:
Nenavštívila jsem ani jedno představení Carmen.
Za to jsem absolvovala naprosto úžasný seminář s Joe Alegadem(limon technika). Proč to píšu? Protože mám dobrou zprávu:)Více kvalitního tance v Praze:)

Joe Alegado je za mořem i po Evropě dosti známá persona moderního tance a ted se usadil tady v Praze, učí a vychovává další generace a brzy se snad konečně dočkáme i vystoupení:)
A věřte mi...stojí to za to...jeho choreografie jsou plné energie, radosti, lehkosti, jemnosti i života...jsou nádherné...
Nebyl to můj první seminář u něj...ale rozhodně tím nejhezčím způsobem zničující:)
Před chvíli jsem dostala kreč do svalu, který ani nevím, že vůbec mám:)Tedy teď už to vím:)
A tak vřele doporučuji každému, kdo tančí, aby si Joea někdy šel vyzkoušet..a ostatním, až o něm uslyší..neváhejte a běžte:)
Resumé? Protančený víkend, perfektní forma vyčerpání...a do Sylfidy už jen týden..prostě paráda:)
(P.S...docela bych si dovedla představit, kdyby se Michal dostal Joeovi do rukou.. a nejen on..bohové...to by byla paráda...mám to úplně před očima:)))

NOVÉ FOTO

admin24. 1. 2010 23:30

Přidány nové fotografie z Carmen. Májenko, děkujeme!

Májenka

Bartolomea24. 1. 2010 12:07

Děkuji:)

Carmen 23,01,

Májenka24. 1. 2010 11:10

Fotografie ze závěrečného aplausu. Michal jako Escamilio. Postahujte si nebo si je tu klidně i vystavte ve fotogalerii. Dávám k dispozici ;))
http://leteckaposta.cz/672573323

Carmen 22.1.

Ivana23. 1. 2010 0:55

Zdravím!

Dnešní Carmen byla opravdu skvělá! Udělala na mě velký dojem, seděla jsem a ani jsem nedutala. Michal si svou roli opravdu užíval - aspoň tak to na mě působilo - a byl jako vždy vynikající, přesvědčivý, uhrančivý. Škoda jen, že jeho postava nemá více prostoru...:)

Pane Štípo, díky, je opravdu radost vidět představení s Vámi!:)

Ivana