Jdi na obsah Jdi na menu
 


komentslide_2x.jpg

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

DIVA 2009

Bartolomea10. 3. 2010 5:20

Milý Michale, blahopřeji!

DIVA 2009

admin9. 3. 2010 21:32

Michal Štípa získal 2. místo v divácké anketě Národního divadla Brno DIVA 2009. Gratulujeme!

NOVÝ ČLÁNEK

admin9. 3. 2010 21:10

nový článek o hostování Nikoly Márové a Michala Štípy v Rusku

taneční aktuality

Bartolomea9. 3. 2010 20:17

Moji milí,
upozorňuji Vás, že na tanečních aktualitách najdete článek o hostování našich prvních sólistů Nikoly Márové a Michala Štípy v Jekatěrinburgu.

zájem o balet

Bartolomea5. 3. 2010 17:18

Moji milí:),
zatímco naši tanečníci trénují na premiéru Othella,
chci Vás znovu upozornit na tristní výsledky hlasování na sanep.cz ohledně zájmu naší veřejnosti o balet a tanečníky vůbec.
Bylo by velmi zajímavé znát profil hlasujících.
Asi by nás překvapilo, že jsou to vzdělaní lidé, ale zjevně bez zájmu o balet.
Právě proto Vám chci poděkovat za každou "maličkost", kterou děláte pro naše tanečníky.
Děkuji, že navštěvujte jejich stránky, navštěvujete jejich představení, posíláte květiny, modlíte se ( pro ty, kteří se modlí)
a že máte odvahu nosit v hlavě myšlenku "jak oslovit svého poslance" pro novelu zákona o předčasném důchodě tanečníků.
Přeji Vám krásný víkend a positivní myšlenky.:)
B:)

poděkování Michalu Štípovi

Bartolomea2. 3. 2010 18:36

Moji milí,

zjišťuji, jak se sjednocujeme na názoru, že sneseme drama, ale toužíme, aby končilo positivně.
Není větší síla než odpouštějící láska.
Jsem ráda, že jste oddělili výkon tanečníků od tématu.
Není vyloučeno, že tvůrci Fausta finále přetvoří.
Labutí jezero má také více verzí.:)

Chci velmi poděkovat, milý Michale, že nám na stránkách fanklubu ponecháváte široký záběr, podobně jako dobré je Vaše srdce. To máme možnost vidět na každém Vašem představení. Bez srdce netančíte.:)

Faust - Jana B.

Májenka2. 3. 2010 0:39

Nedá mi to a musím zareagovat. Jano B., naprosto s Vaším názorem na Fausta souhlasím. Choreografie i tanečníci super, ale na dlouhou dobu toto představení už vidět nemusím. A je to právě tím tématem ...
A stejně jako Vy si myslím, že by divadlo mělo uvádět představení, na která se lidi rádi opakovaně vrací. Což v mém případě, a asi nejen v mém případě, Faust rozhodně není. Ovšem už jsem slyšela i velmi nadšené ohlasy a i na toto představení někteří jdou vícekrát.
Děkuji Vám za Váš příspěvek, stoprocentně s ním souhlasím a i já jsem ráda, že jsem Fausta jednou viděla. Je to každopádně zajímavá zkušenost a člověk si udělá vlastní názor.

Tak a protože toto bylo tak trochu mimo Michala Štípu, tak teď ZDRAVÍM VŠECHNY FUNKLUBAČKY :))) MICHALA ŠTÍPY!!!! Přivítejme jaro s baletem! :))))

Faust

Jana B.1. 3. 2010 19:19

A teď k Faustovi, i když v něm nááááááš Michal netančí, chtěla bych se s vámi podělit o nedělní zážitek:-)

Tak kde začít....
Ještě teď mi běhá mráz po zádech, ještě teď jsem ztuhlá hrůzou a nejsem schopna pohnout žádnou částí těla jako v neděli v první řadě....Během představení se tleskalo snad jen jednou. Ne že by tanečníci nebyli dobří, ale nešlo to...myslím, že všichni diváci oněměli...

Kdo viděl Schindlerův seznam, Život je krásný nebo Poslední vlak, zajisté pochopí...Hrůza války byla podána tak sugestivně a do takových detailů, že jsem chtěla, ať už to skončí...a to balet miluji...Prostě toto téma nenechá nikoho chladným....

Nicméně....hudba byla překrásná, úseky, kdy tančili hlavní hrdinové, tedy Mentes, Faustel a Gretchen byly krásné...
Musím zde vyzdvihnout Petra Zusku - byl výborný, Jiří Kodym velmi dobrý, Z.Susová tu roli nejen zatančila, ona ji prožila...Nikolka Márová, i když je její role velmi malá, byla úžasná...prostě tanečníci super....

Celkově se mi toto představení líbilo, ale....Tak jako se už nepodívám na Schindlerův seznam, nešla bych podruhé na toto představení...protože jednou tuto hrůzu stačí prožít...
A to si myslím není moc dobrý záměr divadla - přece by měli mít zájem na tom, aby se divák do divadla vracel...takže tomu moc nerozumím.

Určitě si ale toto představení zapamatuji, Faustův odkaz ve mě bude znít ještě hodně dlouho...

Doporučit, nedoporučit? Nevím,ale já jsem ráda, že jsem tam v neděli byla.

milé překvapení :-)))

Jana B.1. 3. 2010 18:57

Zdravím vás všechny a teď zejména Janku.
Gratuluji k sobotnímu úspěchu, je mi moc líto, že jsem nedorazila, ale časově jsem to nestihla. Nakonec jsem do Prahy dorazila s kamarádkou a našimi dcerami, se kterými jsme šly na Děti ráje :-)))

A ono se ukázalo, že když nemám potkat Michala na Jančiném představení, že ho mám potkat na výstavišti :-))) Teď mám i podezření, že to tak bylo zařízeno shůry, aby mi to nebylo líto.

I když se Michal maskoval brýlemi, mému oku neunikl, sama nevím, jak jsem ho v tom davu mohla spatřit:-)) Nicméně jsem si dodala odvahy a poprosila ho o společné foto :-)

Michal je velmi milý a skromný, velmi ochotně nám zapózoval:-)))

Michale, moc děkujeme !!! A těším se na další představení s vámi !!!

Poděkování

Janka1. 3. 2010 16:10

Děkuju všem, že jste nás v sobotu přišli podpořit. Doufám, že jste si představení užili.
Děkuji i Michalovi a Nikole Márové, že si našli čas. Pro moje lidi to mnoho znamenalo:) I když někteří mi stále nevěří, že jste tam byli a tleskali(pro mě osobně to byl taky šok a nevidět vás na vlastní oči...):))Děkuju.
Sestro Bartolomeo a Ivanko:) Děkuju za nádhernou květinu. Jsem ráda, že se vám to líbilo, byla jsem tak nervózní:). Pořád koukám na všechny ty kytky a pořád ještě nevěřím, že se to stalo:)Těším se na chvíli, až mi to dojde:)A až mi ty bílou obludu sundají z nohy. Ani nevíte, jak moc mi to tancování a jeviště chyběly.
Mějte se všichni krásně a přeji všem hlavně zdraví:))

P.S. Ivanko, zpívat jsem měla ve chvíli, kdy v první polovně Frollo něco slyší z náměstí:))Ale nakonec jsme to pro ochranu divákova sluchu zrušili:)))

Zvoník

Májenka28. 2. 2010 18:11

Milá Janko,
Zvoník je krásné a povedené představení, moc se mi v sobotu líbilo. Jen tak dál :) Přeji brzké uzdravení a do budoucna mnoho dalších krásných představení. Děkuji za pozvání, jsem moc ráda, že jsem v sobotu šla.

Zvoník

Ivana28. 2. 2010 0:08

I já si dovolím soukromý vzkaz mimo - Janko, díky za pozvání, museli jste si s tím dát tedy hodně práce! Vaše nadšení bylo znatelné a měli jste skvělé publikum!
Také se mi nejvíce líbil Quasimodo, černá tanečnice, která byla pak i zvonem, koza byla vtipná a chrliče taky.:) Dále zvukové ztvárnění Quasimodova ohluchnutí a scénické ztvárnění různých záběrů najednou pomocí postupného rozsvěcování. Je vidět, žes tam ty osvětlovače dirigovala správně!:)
Jen jsem se tě zapomněla zeptat, kdes tam vlastně původně měla zpívat...?
Hodně štěstí do dalších repríz a brzké uzdravení Tvé nohy, ať si můžeš černou tanečnici zatancovat taky!

Zvoník od Matky Boží

Bartolomea27. 2. 2010 23:29

Janko,
blahopřeji, máte skvělý ansámbl.:)Ovšem zvoník, černá tanečnice a kozička perlili.

Michale a Nikolko, děkuji, že jste si udělali čas a fandili Jance.
Sedět s Vámi v hledišti je moc milý zážitek.

Zvoník od Matky Boží

Bartolomea27. 2. 2010 11:30

Moji milí,
dnes fandíme spolu s Michalem Štípou a Nikolou Márovou Jance a jejímu ansámblu,
který bude uvádět Zvoníka od Matky Boží v Salesiánském divadle.

Milá Janko,
hlavu nahoru, dopadne to nádherně:)

Faust

Jana B.26. 2. 2010 21:18

Milé divadelní fanynky. V neděli jdu na Fausta na 14.00. Tančí Saša Katsapov. Jede se mnou kamarádka, ale vypadá to, že bude spíš hlídat naše dcery(nějak jsme se špatně domluvily). Nechtěl by jít někdo se mnou? Je to do první řady.

Nové fotky jsou nádherné !!!

Tragikomedie o cestě

Janka26. 2. 2010 21:08

Krásný večer:)
Lebedím si tak při pohledu na fotky z Rusky a říkám si, že když se tu každý tak rozplývá, tak zase přidám trochu z druhé strany:)

Včera jsme byla pevně rozhodnutá, že po té šílené generálce mám jedinou možnost, jak přijít na jiné myšlenky. Romeo a Julie, po třech letech jsem se nemohla skoro dočkat. Nepodcenila jsem dopravu. Vyrazili jsme s manželem z Kobylis v šest. Hodina na cestu přece musí stačit. O jak hluboce jsem se mýlila. 45 minut popojíždění od jedné ulice za Rudolfínem až k Národnímu divadlu. U Státní konzervatoře jsem se rozplakala. Došlo, že to nestihneme ani bydlem. V sedm hodin a osm minut jsme po nervy drásající cestě a za slov mého muže, že do tohohle města už nikdy nepáchne, a drž se, miláčku, snad tě tam pustí, zastavili před ND a já se jala fofrem berlit dovnitř.
Camushka mi nechala lístek u uvaděčky a tak si říkám bezva, jsem tu. Jenže!
"Ted už vás dovnitř pustit nemůžu", pravila paní uvadečka a zkusila se zatvářit soucitně. Když viděla, jak mi po tvářích stekly dvě bezmocné beznadějné slzy, odběhla, že se zeptá, co se mnou.
Nu bylo to dobrodružství. Představte si, že máte v ruce lístek do druhé řady v přízemí a pak za mocné hudby kapuletovského plesu, lozíte po celém divadle s berlema, z jedné galerie do druhé, abych s fobií z výšek skončila kdesi úplně nahoře na boku na maličkém štokrlátku:) Ale byla jsem tam a to bylo hlavní...co na tom, že jsem z první půlky viděla posledních deset minut:)
A pak už to byla síla...druhou polovinu jsem opět probrečela celou. (Ne, opravdu už nemá cenu zmiňovat, jak neuvěřitelně sugestivní dokážou Adélka a Michal být..)
Byl to zážitek, stál opět za to..

Bohužel..od nervozity z premiéry mě to na víc než na dobu představení nezachránilo..

A je to tady...
Camushko:) Lístek na tebe bude čekat v pokladně:)
Zítra se na vás na všechny moc těším:)

fotky

Madlen26. 2. 2010 19:46

Opravdu překrásné!!!!!Moc děkujeme!A nejúžasnější jsou ty létací....

fotky

Májenka26. 2. 2010 16:36

Krásné fotky z Jekatěrinburgu. KRÁSA!!! :)))) Radost pohledět :)

foto

Ivana26. 2. 2010 12:29

Nové fotky jsou vážně moc pěkné! Krása!
Michale, díky!

Jekatěrinburg

Bartolomea26. 2. 2010 12:09

Milý Michale,
moc děkuji za zaslání Vašich fotografií z Jekatěrinburgu.
Nádhera. Dokonalé. Čisté.
I na kvalitě fotografií je vidět, jak si Vás Jekatěrinburg váží.