Jdi na obsah Jdi na menu
 


trio.png

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ivana

Bartolomea19. 6. 2009 9:57

Dobrý den, Ivano!Vtipné.:)

Cailin

Ivana18. 6. 2009 23:48

Ahoj Cailin!
Tak aspoň to tu nebude takové negativní... Jsem teď dávala tu moji "recenzi" :-) číst kamarádce a ta se zhrozila, že jsem něco takovýho mohla vůbec napsat! Že jsem moc tvrdá...:-)

Jana F.

Ivana18. 6. 2009 23:45

Ahoj Jano! Jaký byl Extrém?

extrém

cailin.grian18. 6. 2009 23:44

Ahoj všem.
Ivanko právě jdu na to a zdravím i tebe.
Tak tedy ke včerejšímu extrému, mám pocit, že celý den byl ve znamení extrému, ale to sem nepatří. Tedy k představení.
Já asi nebudu zapadat do trojice, která to viděla včera,ale mně se to líbilo. Neříkám, že všechno, ale s odstupem času a jak jsem o tom přemýšlela se mi to líbilo a celé představení mělo něco do sebe, i když některé věci se mi taky moc nelíbili.
První část hodnotím nejlépe, skloubení moderního baletu a klasiky bylo fakt okouzlující, všichni tanečníci byli skvělý a do rolí se vžili. Michal byl samozřejmě zase skvělý a sledovala jsem hlavně jeho, ale i ostatní byli skvělý a všichni měli krásný výraz a vyzařovalo z nich nadšení pro představení. Jen ten konec se mi moc nelíbila a hudba taky nebyl zrovna můj šálek čaje.
Druhá část byla velmi zajímavá, nemůžu o ní říct že se mi nelíbila. Myslím, že měla co do sebe a tanečníky moc obdivuji, že to dokázali takhle dobře vyhádřit. Byla to spíš taková pantomima než tanec. Co se týče hudby tak nebyla špatná, ale tak asi 5 minut, pak mi trošku lezla na nervy.
Třetí část mi zaujala nejvíce hudebně, ale i tanečně. Neměla na první část to snad ani nešlo, ale hodnotím kladně některé nápady pana Zusky.

Souhrně řečeno, to představení je zvláštní, je to jeden velký extrém, ale hodnotím to pozitivně, už jenom proto, jakou dřinu tanečníci při tom představení vykládají, z jakým nasazením jdou do každého prvu.

Dekuji

Jana F.18. 6. 2009 23:42

Bartolomeo moc Vam dekuji! Mila Baletoman1 :)Vas prispevek me velmi potesil a musim rici, ze i velmi dojal!!! Fotografie s Anickou je opravdu nadherna, ma atmosferu...:)a na strance Vasi skoly, kde jsem ji objevila se mi moc libil komentar, kde bylo zmineno, ze je Michal prvni solista ND v Praze. Takze mily fanklube, uz v roce 2006 to bylo cerne na bilem, tak se snad dockame:) Pokud by to bylo mozne, byla bych Vam velice vdecna, kdybyste mi Vase fotografie poslala na muj mail: jana_fici@yahoo.com uz se na ne moc tesime!!!!!!Dekuji a preji hezky vecer!

Cailin

Ivana18. 6. 2009 22:15

Ahoj Cailin!
Těším se na Tvůj komentář - chybí tady...:-)
Ano, bylo skvělé, že se to takhle domluvilo a podařilo...
Zdravím také paní Bartolomeu!

JanaF.

Bartolomea18. 6. 2009 18:23

Janičko! Blahopřeji!

Baletoman1

Bartolomea18. 6. 2009 18:22

Paní Baletoman1, srdečně Vás zdravím a děkuji, že jste vstoupila do diskuse.
Jana F. má dnes úspěšně za sebou velmi těžkou zkoušku a ozve se Vám hned, jak to bude možné.
Děkuji za trpělivost.

díky

cailin.grian18. 6. 2009 16:19

Tak jsem se taky konečně dostala k internetu, abych vás pozdravila a napsala zážitky ze včerejška.
Moc děkuji Bartolomee za to, že to tak hezky připravila, koupila lístky a kytičku a tak, Ivaně za to, že dorazila. Komentář na extrém pošlu později, ted musím jít por výsledky přijímaček.
Fotky z Chrudimy bych ráda uvítala, kort jestli jsou povedené a je tam Michal. Poslat je můžete na můj email.

Foto z Chrudimi

baletoman118. 6. 2009 10:55

Pro Janu F.: Byla jsem mile překvapena, když jsem na těchto stránkách objevila fotografii pana Štípy s tehdy ještě mou žákyní Annou Novotnou. Fotila jsme ji Kongresovém centru Olšanka v Praze na galakoncertu laureátů mezinárodní soutěže Ašský střevíček. Pan Štípa tam tehdy tančil s Terezou Podařilovou a oba byli ke všem dětem, které se s nimi chtěli vyfotit naprosto úžasní. Pokud máte zájem o další takové fotografie, nebo fotky z Hradecké Odette, kde pan Štípa porotcoval, ráda Vám je zašlu.

doplnění

Jana B.18. 6. 2009 9:09

Tím, že jsem neviděla zatím nic lepšího, myslím samozřejmě z těch novějších věcí, klasiku do toho nepočítám:-))) Klasika je klasika.

Extrém

Jana B.18. 6. 2009 8:41

Děkuji moc Ivaně a Bartolomei za vyjádření pocitů k Extrému. Nejdřív mi bylo moc líto, že jsem také nemohla jít, teď vidím, že to až zas taková škoda nebyla.
Myslím, že bych byla také na rozpacích - protože(jak už uvedla Bartolomea) Sólo opravdu nabíjí a zatím jsem nic lepšího neviděla.
A chápu, jak jste to obě myslely.

Extrém

Ivana18. 6. 2009 8:17

...to není moderní představení, ale spíše postmoderní...:-) V první části se možná nějaká myšlenka najde, ale ty další dvě, to je shluk pohybů řazených za sebe, abstrakce...

Milá paní Bartolomeo, to si snad ani nezasloužím... :-)

Ivana

Bartolomea18. 6. 2009 7:47

Milá Ivano!
Musím Vám opět vyseknout poklonu. Jste mistr v noblese!

myšlenka

Bartolomea18. 6. 2009 6:55

Dobré ráno !:)
Mé dámy a pánové!
Dnes ráno jsem vstala s ještě vetším smutkem, než jsem šla včera spát.
Extrem mi přijde jako óda na smrt. Vím, zní to tvrdě, ale je to tak.
Sólo vymrštilo jeho tvůrce až ke hvězdám a skrze Extrem skočil dobrovolně do propasti.
Je to však možná jeho osobní vnitřní stav, či znechucení nad skutečností a to má jistě právo vyjádřit.
Teď vůbec nehodnotím dokonalost tance, hluboce se skláním před výkonem všech tanečníků.
Vyjadřuji se k myšlence a jak na mě působila.
Dnešní doba tak plná bolesti a prázdnoty nepotřebuje Extrem, ale Sólo!
Člověk musí mít naději. Žít pro lásku.
Pro jedinou hodnotu, kterou jsou si všichni lidé rovni.
Pro lásku, kterou člověka miluje Bůh. Je věrná, čistá, nesobecká, věčná a s každým jitrem nová.
Extrem v mých očích není vhodným představením pro děti.

Znovu se vracím k tomu, že nehodnotím tanec. Nejsem toho hodna. Naopak, myslím, že potlesk patřil právě schopnosti tanečníků vyjádřit pohybem tak těžkou myšlenku.

Extrém v Kultura.cz

Ivana18. 6. 2009 1:03

...malá náplast pro ty, co nebyli a připomenutí pro ty, co byly...
(asi osmiminutová reportáž z pořadu ČT - Kultura.cz)

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1183619616-kultura-cz/?index%5B%5D=80676

P.S. Michal tam ale nevystupuje :-(

Extrém

Ivana18. 6. 2009 0:56

Dobrý večer!
Takže i já se s vámi podělím o své dojmy z první premiéry Extrému.
Jasně u mě vítězí první část. Sice to není hudba, kterou poslouchám, ale má aspoň nějaký rytmus a náladu, na které se dá vymyslet působivá choreografie. Souhra hudby a pohybu tam opravdu byla zřetelná a příjemně překvapila. Prvky break dance se střídaly s ryze baletními otočkami, avšak ladnost byla všude. Všem tanečníkům i tato nezvyklá poloha slušela, jsou to prostě profesionálové. Michal vypadal - jak jinak - také velice přirozeně a přesvědčivě... A teď něco pro Májenku - Sašovi rap opravdu jde - jako v Sóle...
Na druhé části se dá z mého pohledu ocenit pouze dřina tanečníků, která vedla k dokonalému provedení zpomalených pohybů. Ještě možná by stála za pochvalu myšlenka takovéhoto pohybu jako taková, ovšem s tím, že se na to moc dlouho dívat prostě nedá. Přikláním se k názoru paní Bartolomey - v průběhu této části mě také napadlo, že tohle bych podruhé už vidět nemusela. Také jsem si říkala, jestli by zde nebylo zajímavější produkovat hudbu živě, poněvadž se jednalo o až metronomický klavír občas doplněný jiným nástrojem.
A na třetí část nemám co říct, ta mě taky moc nezaujala, spíše tedy vůbec. Z netečnosti mě trochu vytrhl až Michael Jackson, kdy jsem se musela až smát, protože mi to tam v tu chvíli přišlo jako pěst na oko - ještě k tomu taková chytlavá popovka - najednou po Pärtovi a Ondrášovi - přišlo mi to až absurdní... Ale tak takový účel to asi mít mělo...
Celkově se mi však moc líbila premiérová atmosféra, jak se tanečníci hecovali a vzájemně se podporovali...
Co mě však trochu mrzí je to, že v hledišti bylo celkem hodně volných míst na to, že to byla premiéra...

Extrem

Bartolomea17. 6. 2009 23:40

Dobrý večer!
Nevím, co mám říct na dnešní premiéru Extrem.
Michal Štípa zatančí úplně všechno nejlépe. O tom není pochyb. Mohla jsem na něm oči nechat.
Ostatní tanečníci prokázali opravdu veliké umění, ale představení samo mě rozesmutnělo.
Ze Sóla jsem odcházela vždy plná naděje, ale dnes to byla deprese.
Nejvíce positivně se mi pohybově i melodicky zařadila do srdce i do oka první část.
Třetí část bych zařadila na druhou posici, ale nevím, co více k ní říci ..........nejlépe se mi nabízí slovo rozpaky.
Druhá část ve mě vzbuzovala hluboký soucit s tanečníky, protože byla velmi náročná.
Moc a moc se omlouvám tvůrci a i tanečníků, oni si zaslouží obdiv, ale znovu už bych druhou část vidět nemusela.
Mé pocity nejsou všeobecné, ale jak jsem už před premiérou napsala, šla jsem podpořit Michala Štípu, ne myšlenku představení.
Chci skončit positivně a tak si dovoluji napsat, že Extrem je důkazem o tom, že Michal Štípa je universální v tanečním projevu,
není jen klasický "princ", je také charismatický ON, mužný Eskamillio a absolutně vhodný tanečník na post prvního balerína.


Majenka

Jana F.17. 6. 2009 21:53

Ahoj Majenko!!!Infantilitu naprosto chapu, ani my nejsme jine :)))) ono se to snad ani jinak neda!!! Jsem rada, ze ti pisnicky ze Sola udelaly radost :) taky " o prestavkach" je furt posloucham a porad tak nak menim prefernce, ze zacatku byli favoriti - Vysockij a Brel a ted v podstate pres den posloucham hlavne Kryla.
No a nejvic zvedava jsem na ohlasy na Extrem dnesni!!!Ja tam jdu zitra, takze zrejme ze me bude zitra Katsapovka :) Jinak Majenko si moc uzij 30. Solo!!!!

mp3, Solo a Extrém

Májenka17. 6. 2009 19:56

Strašně moc vám - tvůrcům těchto stránek - děkuji za MP3 Sólo pro tři. Už delší dobu jsem měla v plánu sehnat si tyto skvělé písně, ale vy jste mi to báječně usnadnily. TLESKÁM JAKO VÝRAZ DÍKŮ!!!
Sólo pro tři se Sašou Katsapovem je mňam, mňam, mňam (omluvte prosím mou infantilní mluvu :D ), takže vám vřele doporučuji návštěvu 30.6. nebo 1.7. Snad se tam potkáme ;)
A držím palce k dnešní premiéře Extrému oběma našim idolům - Michalovi i Sašovi. Od těch, kteří budou přítomni, uvítám pozitivní ohlasy - na Michala i na Sašu :D Mějte se hezky!